Group 1555zxzxz

Wielkie Nordobicie już w sprzedaży!

Stodoły i lasy opustoszały, gościniec został wydeptany, a wszystkie szlaki przetarte? Na horyzoncie nie widać już żadnej bestii, bo ubito je na setki sposobów? Gnuśniejecie powoli, wpatrując się w sakwę pełną miedziaków? Już niebawem obudzi Was mroźny powiew z północy!

Wyciągnijcie z szafy swoje przebrania, naostrzcie widły i… uważajcie na strzały w kolanie! Przed Wami Wielkie Nordobicie, czyli dodatek do Stworów z Obory – całkowicie polskiej karcianki imprezowe okraszonej czarnym humorem.

Wielkie Nordobicie to 54 karty pełne nawiązań do Nordyckiej Mitologii. Fani gier wideo dostrzegą tu także kilka zabawnych Easter eggów np. Wrzaski Mocy, czy strzał w kolano. Całość utrzymana jest ponownie w charakterystycznej kresce Tomasza Bolika.

Dodatek przynosi kilka nowości mechanicznych m.in. grę w sześcioosobowym składzie, tworzenie broni i przedmiotów z kart receptur oraz walkę z potężnymi Gigantami, których pokonanie będzie wiązało się z tymczasowym zawiązaniem sojuszy.

Co wyróżnia ten dodatek?

  • to całkowicie polskie rozszerzenie – podobnie jak podstawka, zaprojektowany, narysowany i wydany w Polsce
  • zabawne i klimatyczne ilustracje
  • możliwość gry w 6 osób
  • kompaktowe pudełko (karty z dodatku mieszczą się w pudełku podstawki)

Stwory z Obory to ciepło przyjęta gra imprezowa stylizowana na wiejskie fantasy. Gracze wcielają się w niej w łaknących sławy wieśniaków, którzy wyruszają na gościniec próbując ubić czyhające na nim potwory. Niekiedy od walki bardziej opłaca się jednak przebrać za potwora i wywieść w pole rywali…

Zobacz inne wpisy