Group 1555zxzxz

Splito – karciany majstersztyk, czyli rywalizacja i spryt

Rynek gier karcianych jest niezwykle zróżnicowany. Znajdziemy zarówno proste karcianki, w które możemy zagrać także z dziećmi, ale i takie, w których trzeba bardziej wytężyć umysł i wykazać się sprytem. I właśnie do tej drugiej grupy zalicza się nasza najnowsza propozycja. Splito to tytuł, który został doceniony przez Gameboygeek, uzyskując nagrodę karcianej gry roku 2023.

Jeżeli jesteś fanem karcianek, koniecznie zagrajcie w Splito!

Razem, a jednak osobno

Splito to nietuzinkowe podejście do rozgrywki. Grasz niby kooperacyjnie, współpracujesz z sąsiadami, by zrealizować wspólne cele, ale to tylko pozory. Jedyne, co się liczy, to Twoje zwycięstwo. Jest to innowacyjny sposób rozgrywki, który łączy współpracę i rywalizację. Powoduje to, że każda rozgrywka jest pełna napięcia, a od graczy wymaga wykazania się sprytem.

Niezwykle szybka i nietypowa rywalizacja

Rozgrywka przebiega bardzo dynamicznie, nie ma miejsca na błędy. Każdy ruch ma znaczenie i wpływa na ostateczny wynik gry. Rywalizacja to nieodłączny element każdej karcianki, jednak ta występująca w Splito jest nietypowa. Utrzymujemy sojusze, dzięki którym wspólnie punktujemy, ale róbmy to tak, aby to nasz wynik okazał się najwyższy. Rezultat końcowy powstaje przez pomnożenie punktów uzyskanych w obszarach po obu stronach gracza.

Wykaż się sprytem

Kluczowym elementem gry jest odpowiednia strategia przy tworzeniu sojuszy z osobami po lewej i prawej stronie. Od tego wiele zależy. Przyda się spryt, taktyczne myślenie, spostrzegawczość, a także umiejętności negocjacyjne. Sytuacja na stole szybko się zmienia, a Ty musisz się do tego dostosować.

Tylko jeden zwycięzca!

Utrzymujące się napięcie przez całą rozgrywkę gwarantowane. Mimo iż gra opiera się na względnej współpracy, cały czas trzeba mieć z tyłu głowy, że może wygrać tylko 1 osoba. I będzie to ta, która umiejętnie podejdzie do umysłowego wyzwania, jakim niewątpliwie jest rozgrywka w Splito.

Nietuzinkowe grafiki i niestandardowe karty

Nie da się nie zauważyć, że grafiki znajdujące się na kartach są wyjątkowe. Wprowadzają atmosferę do rozgrywki, nie raz można zawiesić na nich oko. Ale nie traćcie skupienia, właśnie na to liczą Wasi przeciwnicy!

Karty występujące w tej grze nie są standardowe. A o czym mowa? O ich rozmiarze.
Są znacznie węższe niż powszechnie znane, a to wszystko z myślą o oszczędności miejsca na stole. W końcu musimy wykładać karty nie przed siebie, a między graczy.

Rozwijaj taktykę!

Cały przebieg rozgrywki uzależniony jest od podejmowanych przez graczy decyzji, co pozwala im doskonalić swoje umiejętności strategiczne i taktyczne.

Uwaga każdego fana gier karcianych powinna skierować się w stronę Splito – szybkiej, nowatorskiej i nietypowej gry z pozorną współpracą i nietuzinkowymi grafikami.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wakacje 

Wakacje to czas na regenerację, odpoczynek i dobrą zabawę. A przy czym można się lepiej bawić niż przy grach planszowych?    Wakacje na wsi!  Kto