Group 1555zxzxz

Dracula vs Van Helsing – krwiście emocjonująca gra dla dwojga

Przygotowany na nadejście Draculi?

9 stycznia swoją premierę miała nasza  najnowsza gra dwuosobowa, czyli Dracula vs Van Helsing. Wcielicie się w niej w dwójkę zaciętych wrogów, czyli Hrabiego oraz najlepszego łowcę wampirów. Kto zwycięży w tym starciu?

Groza nadciąga…

Nie da się ukryć, że po raz kolejny w Anglii pojawił się hrabia Dracula. Mieszkańcy miasteczka Whitby udali się po pomoc do jedynej osoby, która jest w stanie cokolwiek zdziałać w tym temacie – profesora Van Helsinga. Stanie on przed trudnym zadaniem – zgładzeniem Księcia Ciemności. Nie ma zbyt wiele czasu, musi tego dokonać zanim hrabia
zamieni  w wampiry mieszkańców miasteczka.

Kto zwycięży?

Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, a każda z nich wciela się w jedną ze stron tytułowego pojedynku. Dracula wygra, jeśli zamieni w wampiry 4 mieszkańców tej samej dzielnicy lub przetrwa do końca rozgrywki. Jeżeli jednak Van Helsing uśmierci hrabiego, oznacza to zwycięstwo profesora.

Jest klimat!

Nie ma wątpliwości, gra ocieka klimatem. Począwszy od okładki, przez komponenty na przebiegu rozgrywki kończąc.

Cała rozgrywka trwa maksymalnie 5 rund, w trakcie których gracze będą się starać wypełnić swoje cele. Między nimi znajduje się plansza przedstawiająca mapę miasta z podziałem na dzielnice i znajdujących się w nich ludzi. Przeciwnicy będą naprzemiennie decydować o zamianie posiadanych kart na nowo dobrane lub odrzuceniu kart dobieranych ze wspólnej talii. Karty należy odrzucać rozważnie, gdyż niby należałoby zostawiać sobie te silniejsze, ale efekty, jakie możemy zastosować, wynikają właśnie z tych odrzuconych kart. Trzeba taktycznie podejść do tematu i przemyśleć, co jest bardziej opłacalne. Jeżeli talia się wyczerpie lub jeden z graczy ogłosi koniec rundy, następuje porównanie wyników z kart. Wówczas wrogowie sprawdzają, kto zwycięży w danej dzielnicy. Jeżeli to karta Draculi okaże się silniejsza, zamienia w wampira jednego z mieszkańców danej dzielnicy, do której przypisana jest karta. Jeżeli Van Helsingowi uda się pokonać hrabiego, pozbawia go 1 punktu życia.

Profesor z przerażeniem będzie patrzył na planszę, kiedy coraz więcej żetonów ludzi będzie stawała się czerwona, co oznacza ich przemianę w wampiry. Dracula natomiast nie będzie mógł znieść koloru zielonego, który wskazuje na utratę przez niego kolejnych punktów życia.

Jednym zdaniem, jest to niezwykle emocjonująca gra taktyczna dla dwóch osób!

Co jeszcze dla dwojga?

Często gracie we dwójkę? Mamy dla Was też inne propozycje. Wśród tytułów, jakie wyszły naszym nakładem, znajdziecie takie gry dwuosobowe jak:
Spór o bór – czyli walka o władzę w Wielkiej Puszczy. Dwóch zwierzęcych dowódców będzie dążyło do uzyskania kontroli nad polanami.
Spór o bór 2. Na tamę marsz  – kolejna wersja poprzedniego tytułu. Tym razem w wodnej odsłonie, gdzie będziemy walczyć o rzekę. Jedna ze stron zostanie dowódcą broniącym tamy, druga będzie się starać ją przebić.
Sąsiedzi – zacięta walka między dwoma sąsiadami o to, kto stworzy więcej zagród dla swoich zwierząt. Kargul i Pawlak na planszy!

Grajcie!

Nawet jeżeli jest Was tylko dwoje.

Jest z czego wybierać!

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wakacje 

Wakacje to czas na regenerację, odpoczynek i dobrą zabawę. A przy czym można się lepiej bawić niż przy grach planszowych?    Wakacje na wsi!  Kto