Group 1555zxzxz

Najlepsze gry dla maluchów

Grając z dzieckiem od najmłodszych lat rozwijamy jego pamięć, wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Nic dziwnego, że coraz więcej rodziców stawia na edukację poprzez zabawę. Które gry będą jednak najlepsze dla przedszkolaków? Jaki tytuł wybrać, by zbyt szybko nie znudził się maluchowi? Oto najlepsze gry dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie sugerujcie się miejscem na liście – nie ma ono znaczenia. Każda z gier jest równie warta uwagi.

#1. Ekoksiążeczki “Podróżuj po książce”

Ekoksiążeczki może nie są pełnoprawną grą, ale służą również zabawie z niemowlakiem. Seria “Podróżuj po książce” to cztery kolorowe, harmonijkowe ekoksiążeczki z ruchomym elementem. Dzięki niemu możemy lepiej skupić uwagę maluszka na danym punkcie. Ta rekomendowana przez psychologów ekologiczna zabawka dla dzieci pomoże w odkrywaniu świata i nauce pierwszych słówek, nie wspominając już o budowaniu więzi z maleństwem.

#2. Układam stwory

“Układam stwory” to doskonały prezent dla rocznego dziecka. Gra zawiera 36 dwustronnych, kontrastowych kart tworzących w sumie 24 obrazki bakowych zwierzaków i stworów. Każda z postaci składa się z trzech elementów. Dziecko może je układać tak, jak pierwotnie zostały zaprojektowane, ale może także pobawić się w tworzenie własnych, niespotykanych stworków np. misio-koto-psa. Tytuł rozwija motorykę małą, rozwija wyobraźnię i stanowi świetny wstęp do późniejszego układania puzzli.

#3. Puk, Puk! Kto tam?

Jaki maluszek oprze się zwierzątkom? “Puk, Puk! Kto tam?” to przepiękna, przestrzenna gra pamięciowa o zwierzątkach, które chowają się w różnych domkach. Tytuł został wykonany z twardych, ale naturalnych materiałów takich jak gruba tektura i drewno. Gra została nagrodzona w plebiscycie Influencer’s Top oraz otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2020. Idealna opcja na prezent dla 3 latka.

#4. Rycerze i Rabusie

Jeżeli chodzi o tanie gry planszowe, które mogą być wyśmienitą zabawą dla całej rodziny to “Rycerze i Rabusie” nie mają sobie równych. Ten bestseller serii Zu & Berry ćwiczy refleks, spostrzegawczość i słownictwo jednocześnie. Rozgrywka polega na szukaniu na dużym obrazku artefaktu z karty. To jedna z niewielu gier, w które można grać aż w 13 osób, co stanowi świetną propozycję na prezent dla dzieci do przedszkola.

#5. Kto pierwszy, ten lepszy

Kolejnym prezentem dla 3 latka, który wspaniale przetestuje spostrzegawczość całej rodziny jest “Kto pierwszy, ten lepszy”. Rzucacie kostką, a następnie staracie się odnaleźć na planszy odpowiedniego stworka. Nie pokazujecie go jednak palcem, lecz musicie przybrać odpowiednią pozę! Ten trening odczytywania emocji w zabawnym wydaniu doceniło już wielu specjalistów – gra zdobyła tytuł Dziecięcej Gry Roku Targów Gra i Zabawa 2019; nagrodzoną ją także w konkursach Influencer’s Top 2019 oraz Świat Przyjazny Dziecku.

#6. Kolorowe buty

Maluchy mają niezwykły dryg do nauki języków obcych. Z trzylatkami lub nieco starszymi dziećmi można zagrać w “Kolorowe buty”. Tytuł ten uczy rozpoznawania i nazywania kolorów w języku angielskim, a przy okazji także ćwiczy motorykę małą. Autorem gry jest doktor Reiner Knizia – jeden z najbardziej znanych planszówkowych projektantów.

#7. Glutostwory

Większość rodziców zupełnie nie podziela dziecięcego entuzjazmu do slime’ów, czyli plastycznych, ciągnących się mas, które mają tendencję do brudzenia wszystkiego dookoła. Co jednak zrobić, gdy maluch uwielbia tworzenie glutków? Podarować mu “Glutostwory”!
To edukacyjna gra planszowa z kilkoma wariantami, która ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i pozwala bawić się glutami bez brudzenia sobie rąk. Super prezent na urodziny dla małego fana slime’ów.

#8. Memozaury

“Memozaury” to aż trzy gry w jednym pudełku. Najmłodsze dzieci mogą bawić się w dobierankę edukacyjnę, nieco starsze przedszkolaki postarają się tu zapamiętać kafelki, by stworzyć z nich jednego dinozaura, a Ci, którzy mają ochotę na łamańce językowe mogą zagrać w tryb, w którym należy nie tylko ułożyć, ale jak najszybciej nazwać danego dinozaura. Idealny prezent na urodziny dla małego fana prastarych jaszczurów.

#9. Car Cards

Jeżeli szukasz gry planszowej dla 4 latka lub nieco starszego dziecka, które notorycznie nudzi się w samochodzie to Car Cards będzie strzałem w dziesiątkę. Ta kieszonkowa karcianka sprawi, że nawet daleka podróż z dzieckiem będzie dobrą zabawą. Weź karty do ręki, rozglądaj się dookoła i zdobywaj punkty. 

#10. Znajdź Pluszaka

Jeżeli szukasz ekologicznych zabawek dla dziecka, które dodatkowo wyglądają tak słodko, że nawet dorosłym ciężko się oprzeć to koniecznie sprawdź “Znajdź Pluszaka”. To dedukcyjna gra planszowa, w której przedszkolaki nie rywalizują ze sobą, ale współpracują, by rozwiązać zagadkę. Tytuł uczy kooperacji, dedukcji i wnioskowania, a do tego jest wykonany w technologii Biocidal Coating, dzięki czemu nie trzeba go dezynfekować po użyciu. Śliczny i ekologiczny prezent dla 3 latka.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na majówkę

Maj, wiosna, ognisko…brzmi świetnie. A gdy dołożymy do tego jeszcze gry – plan doskonały! Jak płakać, to tylko ze śmiechu! Majówka kojarzy się ze świetną

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wiosnę

Akcja Jajo! Wiosna to czas odradzania się przyrody, a więc tu wchodzi odwieczne jajo! Symbol życia,  energii i urodzaju. Jeśli chcesz, by wiosną nie zabrakło