Group 1555zxzxz

Najlepsze gry dla babci i dziadka!

gry dla babci i dziadka

Gry planszowe są doskonałą formą spędzania czasu dla każdego. Seniorzy mogą dzięki nim nie tylko zacieśnić więzi z bardziej zabieganymi członkami rodziny, ale także trenować te funkcje mózgu, które z wiekiem się pogarszają – pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową czy logikę. Wybór odpowiedniej gry dla starszych osób nie jest łatwy, dlatego zebraliśmy tytuły, które doskonale sprawdzą się na prezent dla babci i dziadka. Wszystkie poniższe gry cechują proste i przystępne zasady, które nie przytłoczą naszych kochanych seniorów, oferując jednocześnie przyjemne i rozwijające doświadczenie.

CARTAVENTURA – dla dziadków lubiących historie

Serię CARTAVENTURA polecamy seniorom, którzy lubią czytać i interesują się historią. Dzięki niej nawet w pojedynkę będą mogli przeżyć przygody inspirowane faktycznymi wydarzeniami, podejmując szereg decyzji moralnych. Każda z części ma kilka zakończeń do odkrycia. Dziadkowie będą mogli zwiedzić Tybet śladami podróżniczki lub pożeglować z Wikingami, by odkryć żyzne tereny Winlandii.

Spór o Bór – dla dziadków lubiących pokera

Która babcia oprze się ilustracjom pięknych zwierząt z polskich lasów? Który dziadek odmówi sobie przyjemności strategicznej rozrywki? Spór o Bór to dwuosobowa gra taktyczna, w której zagrywa się formacje zwierząt, by uzyskać przewagę w 3 sąsiednich lub 5 dowolnych polanach. Dlaczego będzie świetna dla fanów pokera? Otóż złożone z trzech kart formacje przypominają pokerowe układy np. najsilniejszy legion to trzy karty jednego koloru o rosnących k0lejno wartościach (jak poker), a bractwo to trzy karty tego samego koloru (jak kolor).

Sąsiedzi – dla dziadków lubiących układanki

W Sąsiadach gracze kolejno stają po stronie hodowcy królików i owiec. Sąsiad hodujący króliki zawsze stawia im długie i proste zagrody, a jego rywal hodujący owce – zagrody w kształcie litery „L”. Celem gry jest zbudowanie większej liczby zagród niż przeciwnik. Za każdą niewybudowaną zagrodę otrzymuje się punkty karne. Mechanika gry przypomina Tetrisa, a każda rozgrywka jest inna – za sprawą zmiennej planszy. Grube kafle można wygodnie obracać, co szczególnie docenią osoby starsze.

Podziel to – dla dziadków lubiących blef

Dobrym wyborem dla dziadków, którzy lubią tradycyjne gry karciane i nutkę blefu może okazać się Podziel to. Jest to prosta, ale emocjonująca gra, której celem jest zdobycie jak największej liczby kart każdego typu. Co rundę jeden z graczy dzieli nowy zestaw kart na trzy strefy, a następnie każdy w sekrecie wybiera jedną z nich. Lepiej wybrać większą grupę kart, czy może tę najmniej atrakcyjną, która nie przyciąga uwagi? A może zaryzykować i obstawić jokera? Wygrywa ten z graczy, który wykaże się największym sprytem i umiejętnością blefowania.

Na ile ogarniasz? – dla dziadków lubiących teleturnieje

Jeśli Twoi dziadkowie kochają quizy i teleturnieje to super pomysłem będzie gra Na ile ogarniasz? Chodź tytuł wydaje się młodzieżowy, to obszar wiedzy, którą można tu przetestować zawiera mnóstwo kategorii, w których to właśnie seniorzy będą mieli okazję zabłysnąć. Od sportu przez geografię, historię, plotki o gwiazdach, gotowanie aż do tematów nietuzinkowych jak wykałaczki czy paski. To świetna i rozwijająca gra, która pozwoli poczuć dreszcz emocji znany z Milionerów czy innych teleturniejów.

 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,