Group 1555zxzxz

Wielki Straszny Potwór – przerażająco fajna gra rodzinna!

Szukacie kolorowej gry familijnej, która pozwoli się wyszaleć również kreatywności? Wielki Straszny Potwór to gra typu roll & write z elementami push your luck (testowania szczęścia), której celem jest narysowanie najstraszniejszego potwora. W każdej turze gracze wybierają po jednej kości ze wspólnej puli, zakreślają jej typ na arkuszu i dorysowują do własnego potwora wskazaną część ciała lub atrybut.

Po zakreśleniu drugiej, trzeciej lub piątej kości tego samego typu gracz może dobrać odpowiadający poziomowi żeton straszenia i umieścić go w swoim Strachomierzu. Im wyższy poziom atrybutu, tym szybciej wypełnia się Strachomierz. Po wybraniu żetonu nie można już jednak wybierać więcej żetonów tego typu ani dorysowywać danego atrybutu.

Wielki Straszny Potwór to gra, która doskonale wprowadza dzieci w gatunek tzw. wykreślanek, czyli gier roll & write. Skłania je do podejmowania wyborów, rozwija wyobraźnię i równocześnie cieszy atmosferą lekkiego wyścigu. To doskonała pozycja na prezent dla miłośników rysowania. Z uwagi na przystępne zasady i brak tekstu nadaje się nawet dla pięciolatków, ale bawić będą się tu dobrze również dorośli.

Autorzy: Joan Dufour i Benoit Turpin

Ilustracje: Rémi Leblond

Premiera gry: 25.09.2023

Zobacz inne wpisy