Group 1555zxzxz

Spróbuj naszej “Zuuupy!” – premiera nowej gry imprezowej

Od dziś – dokładnie w Międzynarodowy Dzień Zupy – w sklepach znajdziecie naszą nową grę karcianą, która spodoba się fanom “Wirusa” i innych, dynamicznych i łatwych do pojęcia karcianek.

Barszcz, grzybowa, a może pomidorowa? Co przygotujesz z rosołowych resztek i dostępnych składników? Zostań najsprytniejszym kucharzem w restauracji i udowodnij rywalom, że to właśnie Ty przyrządzasz najpyszniejsze zupy. “Zuuupa” to imprezowa gra, w której każdy zagrywa przed siebie karty do momentu osiągnięcia na stole wymaganej liczby warzyw. Niewykorzystane do przepisu składniki przepadają, a wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za ugotowane warzywa. 

Dlaczego warto?

  1. Autor to jeden z najpopularniejszych projektantów gier: niemiecki matematyk Reiner Knizia.
  2. Banalne zasady – doskonała okazja do wprowadzenia nowych osób w świat gier planszowych.
  3. Dynamiczna rozgrywka z lekką negatywną interakcją.
  4. Rozwija strategię, blef i rywalizację.

 

Zobacz, jakie to proste!

  1. Zagraj przed siebie jedną z kart z ręki. Karty tego samego składnika układaj odkryte jedną na drugiej, by widzieć wartość karty.
  2. Dobierz kartę z wierzchu stosu. 
  3. Jeśli na stole wśród odkrytych kart pojawi się wymagana liczba składników, gracze gotują zupę. Użyte do niej składniki kładą zakryte przed siebie, a resztę odrzucają z gry.
  4. Zwycięża gracz, którego zakryte karty mają w sumie najwyższą wartość.

 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,