Group 1555zxzxz

Nieoficjalnie oficjalny poradnik.

Nieoficjalnie oficjalny poradnik.

Boss Monster ™ to gra, która jest łatwa do nauczenia, ale skomplikowana w swoich szczegółach, przez co oferuje dużą głębię rozwiązań, strategii i combosów.  Zapraszamy do pobrania bezpłatnego poradnika.

Słowo wstępu od autora poradnika. 

Kilka pierwszych rozgrywek pozostawiło mnie z dużą liczbą pytań, które próbowałem wyjaśnić na boardgamegeeku Boss Monster ™ to gra, która jest łatwa do nauczenia, ale skomplikowana w swoich szczegółach, przez co oferuje dużą głębię rozwiązań, strategii i combosów. Kilka pierwszych rozgrywek pozostawiło mnie z dużą liczbą pytań, które próbowałem wyjaśnić na boardgamegeeku.

Część odpowiedzi znalazłem, sporo było rozproszonych po całym forum, a wielu po prostu nie było. Stąd zrodził się pomysł, by zebrać wszystko w jednym poradniku i, w miarę możliwości, uzyskać odpowiedzi na moje pytania u źródła. Ten poradnik łączy wszystkie informacje z oficjalnych instrukcji, wzbogacone o wyjaśnienia z boardgamegeeka, oficjalnych FAQ i dokumentów opublikowanych przez Brotherwise Games, awreszcie odpowiedzi na liczne pytania, którymi regularnie bombardowałem Brotherwise Games. W skrócie, wszystkie informacje w tym poradniku zostały zweryfikowane przez Chrisa i Johnny’ego z Brotherwise Games i są oficjalne. Celem wyjaśnienia: część z tekstu została przetłumaczona bezpośrednio z instrukcji i poradników, zatem część tekstu przedstawiona jest z perspektywy „nas” (czyli Brotherwise Games), a druga część- „mnie”, którą napisałem sam.

Ten poradnik nie zawiera wyjaśnień dotyczących kart, które pojawiły się w jednym z FAQ. Stwierdziłem, że lepszym pomysłembędzie umieszczenie ich na stronie Wikia gry. Czas na podziękowania. Przede wszystkim chciałbym podziękować i pogratulować Chrisowi iJohnny’emu O’Neal za stworzenie naprawdę niezłej gry, a także zgodę na użycie przeze mnie grafik i materiałów z gry. Tym bardziej chciałbym im podziękować za żelazną cierpliwość i prawie rok odpowiadania na wszystkie moje pytania odnośnie gry. Podziękowania należą się wszystkim innym, zaangażowanym w produkcję i życie tej gry: grafikom, testerom i oczywiście fanom! Specjalne podziękowania przesyłam również firmie Muduko (wcześniej Trefl Joker Line) za wzbogacenie polskiego rynku planszówek o tak dobry tytuł i zgodę na wykorzystanie przeze mnie materiałów z polskiej wersji gry.

Jarosław Kowalczyk

 POBIERZ PORADNIK

muduko.com

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,