Group 1555zxzxz

Znajdź pluszaka. Najbardziej znane pluszowe misie.

Najbardziej znane pluszowe misie.

Pluszowy miś to chyba najukochańsza maskotka na świecie! Zastanawiam się nad tym, czy jest jakieś dziecko na Ziemi, które nie miało takiej przytulanki? Jeśli tak, to jest to bardzo smutne, bo taki miś to przyjaciel na wiele, wiele lat….

Przegląd najbardziej znanych misiów zaczniemy od naszego rodzimego Misia Uszatka. Był to bohater dobranocki na podstawie opowiadań Czesława Janczarskiego. Oglądaliśmy ją w latach 1975–1987, więc w czasach mojego wczesnego dzieciństwa. Były to opowiastki o misiu i jego przyjaciołach, czyli Zająca Uszatka, Prosiaczka, bliźniaków Królików oraz psa Kruczka.

A znacie ukochanego misia Jasia Fasoli, bohatera brytyjskich komedii? Miś pojawia się tam sporadycznie, ale chyba jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmowych pluszaków. Ta brązowa maskotka z guzikowymi oczkami podbiła serca nie tylko fanów Jasia Fasoli.

Innym znanym misiem jest również postać z bajki – miś Kolargol. Tak jak miś Uszatek, przeżywa najróżniejsze przygody ze swoimi przyjaciółmi z lasu. Telewizyjny miś znany jest w Polsce i Francji jako Colargol, w USA, Wielkiej Brytanii jako Barnaby, w Kanadzie jako Jeremy.

W naszej wyliczance nie może zabraknąć oczywiście Kubusia Puchatka… Był to ukochany pluszak Christophera, syna Alana Alexandra Milne’a. Na jego wzór pisarz stworzył tego najsłynniejszego misia. Ten niedźwiadek o bardzo małym rozumku stał się również nauczycielem filozofii.

Kolejnym znanym misiem jest Paddington! Nie jest to może pluszowy miś, a prawdziwy ;), pochodzący z Peru, a znaleziony przez rodzinę Brownów na stacji Paddington w Londynie. Jest postacią z książki i z filmu, jednak maskotki przedstawiające tego uroczego niedźwiadka zna niemal każde dziecko. Ten czerwony kapelusz oraz niebieski płaszczyk z guzikami i kieszonkami są bardzo rozpoznawalne 🙂

A na koniec kolejny przedstawiciel misiów z bajki – Niedźwiedź z kreskówek “Masza i Niedźwiedź”. I tu podobnie, jak wyżej – jest to postać z kreskówki, która zdobyła serca dzieci i dlatego powstały zabawki przedstawiające postaci z filmu – ten rosyjski miś jest również bardzo charakterystyczny i bardzo rozpoznawalny, a jego dobre serce i opiekuńczość są jego największa wartością.

A wy? Macie swoje ulubione misie, które towarzyszą Wam od dzieciństwa?

Autor: Ewa Graniak-Wosiniak

Artykuł sponsorowany przez grę “Znajdź pluszaka”

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na majówkę

Maj, wiosna, ognisko…brzmi świetnie. A gdy dołożymy do tego jeszcze gry – plan doskonały! Jak płakać, to tylko ze śmiechu! Majówka kojarzy się ze świetną

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wiosnę

Akcja Jajo! Wiosna to czas odradzania się przyrody, a więc tu wchodzi odwieczne jajo! Symbol życia,  energii i urodzaju. Jeśli chcesz, by wiosną nie zabrakło