Group 1555zxzxz

Najlepsze gry planszowe dla początkujących

najlepsze gry dla początkujących

Graliście do tej pory wyłącznie w makao, pokera lub Chińczyka i nie wiecie od czego zacząć przygodę ze współczesnymi grami planszowymi? To zestawienie powinno ułatwić Wam wybór. Opisujemy tu najlepsze gry planszowe dla początkujących z naszego portfolio. Wszystkie charakteryzują się prostymi zasadami i niedługim czasem rozgrywki, a także możliwością zabawy zarówno w gronie starszych jak i młodszych graczy. Ich kolejność na liście jest przypadkowa.

#1. Kieszonkowy Bystrzak

Jeżeli graliście w dzieciństwie w Państwa-Miasta, to bardzo szybko pojmiecie Kieszonkowego Bystrzaka. To nieduża gra karciana, w której gracze starają się jak najszybciej podać nazwę pasującą do wylosowanego tematu i rozpoczynającą się na daną literę. Sprawdzi się w każdej okazji – możecie grać w niego w podróży, podczas wieczoru z rodziną lub przyjaciółmi. Kieszonkowy Bystrzak ma aż trzy tryby zabawy i pozwala grać równocześnie nawet 10 osobom. To doskonały prezent dla dzieci i dorosłych lubiących bawić się w skojarzenia.

#2. Zero

Początkujących często odrzucają gry planszowe, które mają wiele opisów na kartach. Zero to gra obracająca się wyłącznie wokół liczb. Talia składa się z 56 kart podzielonych na 7 grup kolorystycznych. W każdej grupie znajdziemy karty o wartości od 1 do 8. Rozgrywka polega na wymienianiu swoich kart z ręki z tymi, które leżą odkryte na stole. Cel jest jeden – zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów starając się uzyskać wynik doskonały: tytułowe zero. By to osiągnąć należy skompletować zestaw kart w jednym kolorze oraz zestaw o tej samej wartości. To prosta, ale wciągająca gra, która z racji uniwersalnego tematu sprawdzi się na prezent dla seniorów, rodziców i osób, które miały do tej pory do czynienia tylko z tradycyjnymi grami w karty.

#3. Pchli Cyrk

Ten sam autor, który stworzył Zero, ma w swoim dorobku również inną grę karcianą o zbieraniu zestawów liczb. Pchli Cyrk od ponad 20 lat podbija serca graczy na całym świecie prostotą zasad oraz emocjonującą mechaniką. Gracze na zmianę dobierają wśród odkrytych kart jedną na swoją rękę, dążąc do tego, by uzbierać jak najwięcej trójek, czyli trzech kart tej samej wartości. Emocji dodaje fakt, że na początku ruchu można z zakrytej talii odkryć tyle kart, ile się chce, ale jeżeli trafimy na drugą kartę tego samego koloru, co jedna z odkrytych kart, to wtedy tracimy kolejkę i nie możemy dobrać żadnej karty. Pchli Cyrk spodoba się miłośnikom testowania swojego szczęścia.

#4. Rycerze i Rabusie

Oczywiście wśród gier dla początkujących znajdziemy nie tylko gry typowo liczbowe. Jednym z naszych największych bestsellerów są Rycerze i Rabusie. To wyśmienita gra na spostrzegawczość. W zestawie znajdziecie 13 kart z ilustracjami oraz 30 żetonów z przedmiotami. Rozgrywka polega na jak najszybszym wyszukaniu przedmiotu z odkrytego żetonu. Rycerze i Rabusie to prosta ale zabawna rodzinna gra planszowa, w którą będą dobrze bawili się zarówno trzylatki jak i stulatki! Ponieważ w tytuł ten może grać na raz aż 13 osób jest to również idealna zabawka edukacyjna dla grup przedszkolnych.

#5. Mix Tura

Skoro jesteśmy przy grach dla większej liczby osób, to proponujemy także nasz kolejny bestseller. Mix Tura to zwariowana karciana gra imprezowa, w której gracze wcielają się w goblinów testujących eliksiry pewnej wiedźmy. Zasady są banalne! W swojej turze odkrywasz kartę i czytasz polecenie na niej, a następnie je wykonujesz. Polecenia dotyczą picia, czyli odkrywania zakrytych kart z eliksirami. Wśród tych bezpiecznych kryje się trucizna, której wypicie spowoduje zamianę w ducha. Jednak nawet wtedy gracz nie odpada z gry – może nadal wykonywać polecenia, by uśmiercić innych graczy i dzięki temu wrócić do żywych. Zwycięzcą zostaje zaś osoba, która pozostanie jako ostatnia przy życiu. Mix Tura to wybuchy śmiechu i mnóstwo negatywnej interakcji – idealna gra na prezent dla nastolatków i dorosłych.

#6. Sąsiedzi

A co, gdy brakuje nam większej liczby chętnych do grania? Wystarczy, że znajdziemy do zabawy drugą osobę i już możemy zasiąść do Sąsiadów. To logiczna, kafelkowa gra, w której gracze najpierw naprzemiennie układają łąkę, a następnie budują na niej zagrody starając się zająć nimi jak najwięcej miejsca. Niech Was nie zwiedzie jej niewinny wygląd! To pełna negatywnej interakcji pozycja rywalizacyjna, która będzie doskonałym prezentem dla pary w każdym wieku.

#7. Roszada wśród zwierząt

Osobom, które lubią szachy polecamy Roszadę wśród zwierząt. To rodzinna wariacja na temat klasycznej gry taktycznej. Każdy z graczy kontroluje własny zestaw zwierząt, których celem jest zebranie ulubionych przysmaków. Charakterystyczną cechą jest mechanika strachu – mysz będzie zawsze uciekała od kota, kot od słonia, a słoń od myszy. Całkowicie pozbawiona losowości rozgrywka oraz proste zasady to największe atuty tego tytułu. Dzięki oprawie kojarzącej się z klasycznymi kreskówkami Roszada wśród zwierząt wywoła uśmiech nostalgii wśród starszego pokolenia graczy i zaciekawi najmłodszych odbiorców. Świetna i unikalna rodzinna gra planszowa zdecydowanie nadaje się dla osób początkujących.

#8. Hotel pod pajęczą siecią

Wymagającą mniejszego skupienia rozgrywką będzie na pewno Hotel pod pajęczą siecią. Zabawa polega na jak najszybszym zakwaterowaniu w swoim obiekcie sześciu owadzich gości. W swoim ruchu odkrywa się kartę z talii i wykonuje odpowiednią czynność: umieszcza owada na danym piętrze lub odkłada rewersem do góry jeżeli nie da się go umieścić w hotelu obok swojej planszetki, a w przypadku dobrania pająka przegania gości z hotelu innego gracza. Można także zbierać cenne karty miodku, którymi da się skusić owady od innych graczy. Wygrywa osoba, która pierwsza wypełni swój hotel! To zabawnie narysowana gra, która będzie idealnym prezentem dla 5-latków i starszych dzieci, ale również i samych dorosłych.

#9. Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda

Na koniec proponujemy naszą najbardziej baśniową i wyjątkową grę. Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda to jedyna na rynku gra z bączkiem! Zabawa polega na przeprowadzeniu rozkręconego bączka przez wskazane w instrukcji punkty na planszy. Zaliczenie pierwszych poziomów nie jest trudne, ale kolejne wymagać będą coraz lepszej zręczności. Będziecie tu podawać sobie rozkręconego bączka, podrzucać go, a nawet obracać w trakcie gry plansze na drugą stronę. To przepięknie wykonana rodzinna gra planszowa, która dostarcza emocji bez względu na wiek towarzyszy. To także jedyna gra z tego zestawienia, w którą możecie grać nawet samodzielnie!

 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wakacje 

Wakacje to czas na regenerację, odpoczynek i dobrą zabawę. A przy czym można się lepiej bawić niż przy grach planszowych?    Wakacje na wsi!  Kto