Group 1555zxzxz

Gry na Dzień Matki

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu ze swoją mamą będzie wspólne granie w gry planszowe. Rodzice często nie chcą dać się przekonać do tego zajęcia, wykręcając się zbyt dużym poziomem trudności dzisiejszych gier.

Są jednak takie tytuły, które nie dość że przynoszą bardzo przyjemną rozgrywkę, to jeszcze charakteryzują się niskim progiem wejścia. Na pewno każda mama świetnie sobie z nimi poradzi.

 

Chodź na zupę! 

Kto z nas nie słyszał tego tekstu z ust mamy. Teraz to my możemy ją zaprosić do wspólnej zabawy przy zupie. Zuuupa! to pięknie ilustrowana gra karciana. W trakcie rozgrywki wspólnie gotujemy różne zupy z kart znajdujących się na naszym ręku, jednak od tego, w jakim momencie zagramy daną kartę, zależy ile punktów zdobędziemy. Zasady są niezwykle proste, a rozgrywka dynamiczna i wciągająca.

 

Mama na tropie!

Skoro mama zawsze zna prawdę, na pewno poradzi sobie z wytropieniem szajki złodziejaszków czy innych złych ludzi. W Tracks należy dobrze wsłuchiwać się w nagrania, by śledzić na mapie trasę, jaką pokonują przestępcy i ostatecznie wskazać miejsce ich kryjówki. Mamy do dzieła!

 

Fart czy dobra taktyka?

Jeżeli twoja mama ma w sobie odrobinę z ryzykantki, dobrym prezentem będzie Lucky Jack. Jest to bardzo dynamiczna gra karciana, w której naszym głównym zadaniem jest odrzucanie kart z ręki, aby pozostały w niej 3 karty z identycznym symbolem. Wtedy można zdobyć Jackpota. Jednak w trakcie gry wystąpią sytuacje, kiedy będziemy musieli dobrać karty na rękę, więc zejście do 3 i to z takim samym symbolem, nie jest takie proste. Sprawdź, czy Twoja mama zaryzykuje i będzie polować na większą wartość punktową.

 

Mamo idziemy na bal!

Bale i skandale to jedna z nowości, która powinna wpaść w gusta niejednej mamy. W tej karcianej grze będą mogły poczuć się jak bywalczynie ekskluzywnych bali charytatywnych. Zadanie polega na negocjacjach, ale trzeba robić to umiejętnie. Tak, by wylicytować jak najwięcej, a jednocześnie nie pozostać z najmniejszą ilością listów, które służą za walutę. Ciekawe czy Twoja mama nie wywoła skandalu..

 

Coś dla czytających mam

Jeżeli Wasze mamy kochają czytać, możecie sprezentować jej grę książkową Nibylandia. Tu żyją potwory! Czytając ją, będą mogły same decydować, którą ścieżką podąży bohater i w pewien sposób wpływać na rozwój wydarzeń.

 

Dzień Matki to kolejny dzień na spędzenie czasu razem przy planszy bądź grze książkowej.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,