Group 1555zxzxz

Holi. Festiwal kolorów – jak przebiega i na czym polega festiwal kolorów?

Mnóstwo zabawy, pełne spektrum wizualnych doznań, dobra muzyka i… brudny outfit od stóp do głów, a to wszystko składa się na imprezę, której nie sposób zapomnieć.

Kto by przypuszczał, że bycie ufajdanym,vdaje tak wiele radości nie tylko w okresie niemowlęcym. Rzucanie kolorowych proszków dookoła to zabawa dla osób w każdym wieku. Serio, w każdym, bo na Festiwalu Kolorów spotkasz trzynastoletnią gwiazdę TikToka, Danusię z warzywniaka, oraz Pana Tadka z trzema wnuczkami. Co wyjątkowego jest w tej imprezie, że przyciąga tak liczne grono osób? Odpowiedź jest jedna: beztroska zabawa.

O co w tym chodzi?

Scenariusz jest prosty. Wystarczy przyjść ubranym w ciuchy, których nie szkoda zniszczyć i dobrze się bawić rzucając kolorowy pył dookoła. Organizatorzy zapewniają nietoksyczny, niepalny i biodegradowalny proszek, który z łatwością można zmyć ze skóry oraz większości tkanin. Przestrzegają również przed zakupem pyłków z innych źródeł, gdyż mogą zawierać niepożądane składniki, powodować alergie i pozostawać trwale na ubraniach. Co zatem wchodzi w skład Kolorów Holi, rekomendowanych przez organizatorów? Jedynie talk, mąka kukurydziana i barwniki.

Geneza Festiwalu Kolorów.

Ku czci powitania wiosny wśród Hindusów i osób pochodzenia indyjskiego, obchodzi się święto radości, o wdzięcznej nazwie Holi; Rozpalane są ogniska upamiętniające mityczną postać spaloną przez króla demonów – Holikę, mieszkańcy malują twarze, wierząc, że przyniesie im to zdrowie oraz szczęście, liczne parady przechodzą ulicami miast oblewając się wodą i rzucając barwnymi proszkami, które niegdyś wytwarzano z płatków kwiatów i suszonych owoców (teraz używa się przemysłowych zamienników). Święto Holi znosi jakiekolwiek podziały, nie liczą się kasty, ani religie, a najważniejsza jest beztroska zabawa, w którą angażują się wszyscy mieszkańcy.

Także w Muduko nastanie niebawem czas kolorowej radości Holi – czas radosnego psocenia i przyjacielskiej rywalizacji. W IV półroczu pojawi się na planszowym rynku  Holi: Festiwal Kolorów – wyjątkowa abstrakcyjna gra logiczna zawierająca mechanikę area control. Zadaniem graczy będzie zagrywanie kart akcji i rozrzucanie swoich żetonów koloru po planszy. Przepiękne ilustracje, trójwymiarowa plansza i zmienne zasady gry to to, co wyróżnia Holi najbardziej.

Autor: Justyna Rogalska.

Artykuł sponsorowany przez grę “Holi. Festiwal kolorów”

 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,