Group 1555zxzxz

Pechowa krowa. W poszukiwaniu szczęścia

W poszukiwaniu szczęścia

Pechowa Krowa ma już dość pecha, więc ruszyła w podróż dookoła świata, żeby sprawdzić, co może przynieść jej szczęście, a czego lepiej unikać. Jesteście ciekawi, czego się dowiedziała? Czytajcie poniżej.

Pechowa… Czwórka?

Pechowa Krowa zwiedziła wiele krajów i rozmawiała z mnóstwem ludzi i zwierząt. Dotarła nawet do… Chin! Pamiętacie, jaka liczba przynosi pecha w Polsce? 13, brawo! Za to w Chinach jest to… cztery! Chodzi o sam dźwięk słowa. Po chińsku „cztery” brzmi bardzo podobnie do słowa „śmierć”, więc wszyscy wolą unikać wymawiania czwórki jak ognia. Wiele budynków nie ma czwartego piętra, bo nikt nie chciałby na nim mieszkać. To w sumie ciekawe, bo w Polsce czwórka kojarzy się z czterolistną koniczyną, która przecież przynosi szczęście.

Dobre duszki

Pechowa Krowa chciała dowiedzieć się czegoś więcej, więc zamiast wrócić do domu pojechała do… Malezji. Okazało się, że tamtejsze drzewa zamieszkują… duszki! I to nie byle jakie, bo dobre. Trzeba tylko pamiętać, żeby zostawiać im jedzenie i ubrania, bo inaczej potrafią się pogniewać i kogoś postraszyć. Ale Pechowa Krowa zostawiła im przepyszne smakołyki, po czym pobiegła zwiedzać kolejny kraj.

Kaktus na… Szczęście?

Kolejnym miejscem, gdzie dotarła nasza Krowa była Grecja. Mieszkańcy tego kraju uważają, że najważniejsze to chronić dom i dobytek, a pomóc ma im w tym sadzenie kaktusów przy drzwiach wejściowych lub chociaż postawienie w tym miejscu donicy z tą rośliną. Kaktusy mają chronić domowników przed pechem i złymi duchami. To na pewno działa. Nikt przecież nie chciałby wpaść na tę kolczastą roślinę!

Szczęśliwy królik

Podróż Pechowej Krowy niemal dobiegła końca. Został już tylko jeden kraj – Anglia. Wiecie jakie zwierzątko przynosi tam szczęście? Królik. Wystarczy w pierwszy dzień miesiąca powiedzieć „królik” i cieszyć się szczęściem! Jeśli zapomnicie, wystarczy przed snem powiedzieć „królik” od końca – też pomoże. Teraz Pechowa Krowa może spokojnie wracać do domu – ma już wystarczająco dużo informacji.

Zadanie 1

Pechowa Krowa wróciła do domu i odtąd już zawsze będzie szczęśliwa! Jednak, na wszelki wypadek, postanowiła zanotować sobie wszystko, czego się dowiedziała, żeby przekazać to innym, pechowym zwierzątkom. Zapomniała jednak jakie zwierzątko przynosi szczęście. Pomożecie jej? Wystarczy połączyć kropki, a zwierzątko pokaże się samo. Tylko nie pomijajcie pechowej czwórki ani trzynastki, bo obrazek się nie uda, a szczęśliwe zwierzątko ucieknie!

Zadanie 2

Pechowa Krowa postanowiła, że jej dom też będzie szczęśliwy. Krowa mieszka w pomarańczowo-brązowym domu. Pamiętacie, które piętro jest pechowe? Może warto się go pozbyć? Brakuje czegoś jeszcze… Pechowa Krowa pamięta, że chodziło o ochronne rośliny przed domem. Jakie? I coś, co trzeba zostawiać pod drzewami dla duszków. Co to było? Pomóżcie jej wszystko sobie przypomnieć i dorysujcie to, co potrzebne, by zapewnić krowie szczęście. A co Wam przynosi szczęście? Dorysujcie to w prezencie dla krowy. Wówczas będzie już mogła być całkowicie szczęśliwa.

Artykuł sponsorowany przez grę “Pechowa krowa”.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,