Group 1555zxzxz

Rudy już w sprzedaży!

Czy wiecie, że lisy są doskonałymi obserwatorami i mają świetną pamięć? Teraz i Wy możecie sprawdzić, czy posiadacie te same umiejętności. W grze Rudy staracie się zapamiętać liczbę występujących zwierząt oraz ich gatunki. Co turę odkrywana jest karta, która przykrywa poprzednią. Na kartach występują zwierzęta różnych gatunków.

W każdej turze gracze w tajemnicy przed innymi zapisują na swoich arkuszach szacunek, czyli zsumowaną liczbę zwierząt tych samych gatunków co na obecnej karcie, które widzieli do tej pory. Na koniec gry każdy szacunek daje dokładnie tyle punktów, ile wynosi, o ile będzie równy lub mniejszy niż rzeczywista liczba zwierząt, które pojawiły się na kartach.

Gdy odkryta zostanie karta rudego lisa, należy oszacować, ile różnych gatunków zwierząt widziało się do tej pory. Dodatkowo raz na grę, można zapunktować podwójnie wskazany wcześniej szacunek, o ile okaże się on prawidłowy.

Rudy to gra, która nie tylko testuje pamięć, ale i umiejętność kalkulowania oraz szacowania ryzyka. Dzięki szybkiej rozgrywce i prostym regułom spełni się w roli gry imprezowej – zwłaszcza, że nie ma ona limitu graczy! Jeżeli planujemy grać w więcej niż 5 osób, wystarczy dodrukować bezpłatne arkusze. Słodkie, kolorowe ilustracje zwierząt w ich środowiskach przyciągną uwagę dzieci i dorosłych, a mnogość wariantów rozgrywki (w tym tryb solo) sprawi, że gra nieprędko się znudzi i będzie stanowić wyzwanie nawet dla planszówkowych wyjadaczy.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,