Group 1555zxzxz

Najlepsze gry planszowe na Halloween

gry planszowe

Tylko w jeden dzień w roku wszystkie upiory, straszydła, monstra, wampiry, zombie i inne potwory mieszają się między ludźmi i przemierzają ulice w barwnym korowodzie. Jak można rozruszać Halloweenową imprezę w domu? Idealnym pomysłem będą różnego rodzaju atrakcje z dreszczykiem. Oto najlepsze gry planszowe na Halloween, które przyspieszą puls wszystkim graczom i pozwolą im rozerwać się w towarzystwie duchów, stworków i nieumarłych. Nie sugerujcie się miejscem na liście – nie ma ono znaczenia. Każda z gier jest równie warta uwagi.

#1. Wirus! Halloween

wirus halloween

Nie ma innej gry, która wpasowałaby się tematyką w to święto równie mocno co “Wirus! Halloween”. Ten mini dodatek do najbardziej zaraźliwej gry świata pozwoli Wam wykorzystać terapie klasycznych potworów: wampirów, wilkołaków, Frankensteina i rzecz jasna – złowrogiej dyni. Z tym tytułem każda impreza będzie udana!

 

#2. Cisza w mieście zombie

cisza w mieście zombie

A może domówka w klimacie postapokalipsy? Jeżeli szukacie gry na prezent dla fanów zombie, albo po prostu zależy Wam na regrywalnej karciance o prostych zasadach, w którą zagracie zarówno z dziesięciolatkami co dorosłymi, idealnym wyborem będzie “Cisza w mieście zombie”. W tym tytule walczycie o przetrwanie nie tylko między sobą – gra będzie także starała się unicestwić każdego ocalałego. Dodatkowym atutem jest stopniowany poziom trudności.

 

#3. Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda

ghost adventure

Halloween jest pełne magii, więc w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć nagradzanej za swoją innowacyjną mechanikę gry zręcznościowej, w której przejmujecie kontrolę nad duszkiem pewnej myszki. “Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda” będzie wymagał od Was świetnego refleksu (manipulujecie tu planszą z wirującym bączkiem) oraz współpracy. Czeka Was tu mnóstwo wyzwań o różnym poziomie trudności oraz fabuła do odkrycia na kartach komiksu. Jeżeli chodzi o gry planszowe dla dzieci to “Ghost Adventure” nie ma sobie równych.

 

#4. Boss Monster

Boss monster

Czujecie się już znudzeni ubijaniem potworów? A co powiecie na… odwrócenie ról? Seria “Boss Monster” to kultowe gry planszowe, w których budujecie podziemia pełne śmiertelnych pułapek i monstrów z różnych wymiarów, by złapać jak największą liczbę bohaterów. Na kartach poukrywane są Easter eggi, co stanowi dodatkową atrakcję dla fanów popkultury. Pixelartowa oprawa wizualna przypadnie do gustu miłośnikom retro gier wideo. Świetna imprezówka, która dzięki dużej liczbie dodatków na pewno nie prędko zejdzie ze stołu.

 

#5. Stwory z Obory

stwory z obory

Nie obchodzicie Halloween bo to amerykańskie święto, ale za to polskie Dziady – bardzo chętnie? To koniecznie musicie spróbować “Stwory z Obory”! Ten głośny debiut polskiego autora to pełna czarnego humoru i nawiązań do słowiańskiej mitologii karcianka, w której wcielacie się w rolę żądnych sławy wieśniaków polujących na potwory. Naładowana negatywną interakcją gra z rewelacyjnymi ilustracjami.

 

#6. Banda Stworów

banda stworów

Lubicie kalambury? Jeżeli tak, to powinniście też spróbować “Bandy Stworów”. To gra planszowa, w której dzielicie się na drużyny i naprzemiennie staracie się odszukać jak najwięcej potworków. Jedna osoba z drużyny losuje kafelek z potworkiem i rzuca kością, która określa zakazane kategorie. Następnie stara się opisać stworka w taki sposób, by reszta graczy z drużyny mogła znaleźć jego bliźniaka w jak najszybszym czasie. Zazwyczaj gry edukacyjne nie nadają się na żadną imprezę, ale “Banda Stworów” łamie ten stereotyp! Nawet nie zauważycie jak świetnie rozwinie Wam słownictwo.

 

#7. Koszmar Alicji w Krainie Czarów

Planujecie spędzić Halloween samotnie? Ha! Mamy i coś dla tych, którzy preferują spotykać potwory sam na sam. “Koszmar Alicji w Krainie Czarów” to ciepło przyjęta gra książkowa, w której czytelnik sam kieruje losami tytułowej bohaterki. Jest to historia pełna grozy, przerażających monstrów i sytuacji jeżących włosy na karku, które nie zawsze kończą się szczęśliwie – wszystko zależy od decyzji, jakie gracz podejmie po drodze.

 

#8. Strachu Ciachu!

strachu ciachu

„Strachu Ciachu” zawiera wszystko, czego potrzebuje dobra gra imprezowa. Proste zasady? Są! Emocje? Są! Szybka rozgrywka? Jest! A to wszystko z ogromną dawką śmiechu. W grze eksplorujecie lochy pełne potworów. By je pokonać musicie jak najszybciej ułożyć z kafli odpowiedni rodzaj broni. Zręcznościowa zabawa, która sprawdzi się nie tylko w Halloween.

 

#9. Rozpoznaj Stworka

rozpoznaj stworka

Przygaście światło, załóżcie na oczy opaski i… zagrajcie w “Rozpoznaj Stworka”! To niezwykła gra sensoryczna, która oprócz tego, że fantastycznie bawi każdego, bez względu na wiek, to dodatkowo pozwala grać także osobom niewidomym i niedowidzącym. Będziecie starali się tu zaprosić na przyjęcie jak największą liczbę stworków. Każdy z nich ma unikalny kod, który odczytuje się dotykiem.

 

#10. Rysostwory

rysostwory

Jeżeli chodzi o gry planszowe dla 4 latków to poza “Rozpoznaj Stworka” warto postawić na nieco inny typ zabawy. “Rysostwory” to uwielbiana przez dzieci gra z aż 9 wariantami, które obracają się wokół tematyki rysowania własnych monstrów. Żadne Halloween nie obejdzie się bez straszydeł, a już zwłaszcza takich, które są kolorowe, radosne i stworzone własnoręcznie.

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry na wakacje 

Wakacje to czas na regenerację, odpoczynek i dobrą zabawę. A przy czym można się lepiej bawić niż przy grach planszowych?    Wakacje na wsi!  Kto