Group 1555zxzxz

Boss Monster. Kiedy światem rządziły piksele

Kiedy światem rządziły piksele

Zanim wyruszycie na podbój obcych podziemi lub rozpoczniecie budowę własnych, warto poznać kilka ciekawostek na temat klasycznych gier wideo, których początki sięgają lat 80-tych. Niektóre z informacji zaskoczą nawet największych znawców tematu. Wyobrażacie sobie rozgrywkę dajmy na to… w kosmosie?

PAC MAN

Na pewno kojarzycie tę kultową grę. A wiecie jak pierwotnie wymawiano jej nazwę i czym była inspirowana? Otóż było to określenie: pakku-man, zaczerpnięte z japońskiego paku-paku taberu, co oznacza: „jeść, kłapiąc ustami”. Przyznacie, że to dość precyzyjny opis poczynań Pac Mana? Co ciekawe, w Japonii gra była dostępna pod nazwą Puck-Man.

SUPER MARIO BROS.

Super Mario – wszyscy kojarzymy go przede wszystkim z naprawiania rur. A wiecie, że Mario początkowo zajmował się czymś zupełnie innym? Otóż debiutował jako… stolarz. Do tego zamiast Mario, nazywał się po prostu Jumpman, czyli Skaczący Ludek, co akurat dobrze oddaje jego rolę w grze.

RAYMAN

Przypominamy z przyjemnością sympatycznego ludzika bez… stawów, mieszkającego w Krainie Snów. Od pierwszej edycji gry dłonie, stopy, tułów i głowa Raymana unoszą się w powietrzu. Zabieg autora postaci był zamierzony, ponieważ dzięki szczególnej budowie, ludzik jako jedyny mógł w starciach z wrogami ciskać swoimi częściami ciała. Przez niektórych odbierany był przez to jako masochista ☺

GAME BOY

Chyba nie trzeba go nikomu przedstawiać. Jest z nim jednak związana pewna ciekawostka, o której wie niewielu. Kosmonauta Aleksander Sieriebrow zabrał ze sobą Game Boya w podróż w kosmos. Była to pierwsza „elektroniczna” gra, która opuściła Ziemię, a będąc już w przestworzach działała bez zarzutu! Nikogo chyba dziś nie dziwi, że Aleksandrowi ciężko się było rozstać z ulubioną elektroniczną zabawką ☺

Zadanie 1

Prawdziwego gracza musi cechować nie tylko refleks i bogata wyobraźnia, ale również dobra pamięć. Sprawdź, ile udało Ci się zapamiętać z ciekawostek, zaznaczając prawdę lub fałsz. Tylko jedno ze zdań jest fałszywe. Jego numer wyjawi, ile powstało pacmanowych seriali. Są takie! Stworzono też film i piosenkę, wykorzystującą odgłosy z gry.

  1. Mario Bros zaczynał swoją karierę jako stolarz. PRAWDA / FAŁSZ
  2. Game Boy był pierwszą konsolą na Księżycu. PRAWDA / FAŁSZ
  3. Autor postaci Raymana przypadkowo pozbawił go stawów. PRAWDA / FAŁSZ
  4. Japończycy mówią na Pac Mana Puck-Man. PRAWDA / FAŁSZ
  5. Rayman zamieszkuje Krainę Snów. PRAWDA / FAŁSZ

Zadanie 2

Pokonaj labirynt, aby dowiedzieć się, ile duszków występuje w Pac Manie. Gdy już skończysz, możesz poznać ich imiona.

Zadanie 3

Jak już wiecie, Game Boy poleciał w kosmos. Fanów dawnych gier na pewno zaciekawi, jak Nintendo DS sprawdziło się w nieco bardziej ziemskich, choć nadal ekstremalnych warunkach. Odczytaj wiadomość. Pomocne będzie lusterko.

 Po drugiej stronie gry → Boss Monster

Rozwiązania:

zadanie 1 – 2 (poleciał w kosmos, nie na Księżyc); zadanie 2 – duszków było 4, a byli to: Blinky (czerwony, pseudonim Cień), Pinky (różowy, pseudonim Szybki), Inky (błękity, pseudonim Nieśmiały) oraz ostatni – Clyde (pomarańczowy, pseudonim Niemrawy).

Artykuł sponsorowany przez grę “Boss Monster”.

Boss Monster

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Propozycje gier na Dzień Dziecka 

Dzień dziecka! Wszystkim kojarzy się oczywiście z prezentami dla najmłodszych członków naszych rodzin. A skoro prezent to najpewniej zabawka. A co jeżeli można połączyć dobrą

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING  Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą,