Group 1555zxzxz

Brak partnerów do gry to nie problem – spróbuj tych gier solo!

W ostatnich latach gry planszowe zyskały ogromną popularność jako forma rozrywki dla grupy przyjaciół czy rodziny. Jednak istnieje także inna kategoria gier, która zyskuje coraz większe uznanie – gry dla jednej osoby. Gry solowe oferują unikalne doświadczenie, pozwalając na pełne zaangażowanie w rozgrywkę i rozwiązywanie wyzwań samodzielnie.

Nowa seria gier dla jednego gracza!

Z myślą o osobach, które nie mają z kim grać lub szukają zabawy mogącej przegnać szybko nudę wydaliśmy dwie kompaktowe pozycje. Zarówno “Hotel” jak i “Ptaki” oferują aż 60 zagadek o rosnącym poziomie trudności. Poradzą sobie z nimi już siedmiolatki, ale na późniejszych etapach na pewno i dorośli będą musieli mocniej rozgrzać swoje szare komórki!

Zasady obu gier są podobne. W pudełku znajdziecie 60 kart. Każda karta to jedno wyzwanie, które polega na odpowiednim rozmieszczeniu wskazanych elementów.  

W “Ptakach” staracie się znaleźć na magicznym drucie miejsce dla kolorowych ptaszków. Każdy z nich ma indywidualne wymagania – niektóre będą chciały zająć wyłącznie skrajne miejsce, a inne nie będą tolerowały towarzystwa ptaszka o danym kolorze. Z kolei w “Hotelu” będziecie musieli ulokować gości o potwornych wymaganiach. Niektórzy będą chcieli podziwiać widoki z najwyższego piętra, inni nie pogardzą towarzystwem mumii, a pozostali zapragną pokój wyłącznie dla siebie. 

Nie tylko dla zabawy

Gry solo nie tylko zrelaksują po ciężkim dniu, czy urozmaicą chwile samotności. To także świetne narzędzie rozwijające wiele wartościowych umiejętności.  

Po pierwsze, gry takie jak “Hotel” czy “Ptaki” wymagają od nas skupienia i koncentracji. Musimy analizować zadanie i rozpatrywać różne możliwości, przez co doskonalimy zdolność logicznego myślenia, która przydaje się na co dzień.  

Po drugie, ćwiczymy w nich także samodyscyplinę i cierpliwość. Każdą odpowiedź możemy oczywiście sprawdzić na rewersie karty, ale wykazując się wytrwałością w dążeniu do celu zapewnimy sobie o wiele większą satysfakcję. Poprawnie rozwiązana łamigłówka dostarcza nie mniejszych endorfin niż wygrana z żywym przeciwnikiem! 

Po trzecie zaś, gry logiczne rozwijają nasze umiejętności rozpoznawania wzorców, wnioskowania dedukcyjnego, wykorzystywania strategii i znajdowania kreatywnych rozwiązań problemów. Im częściej będziemy po nie sięgać, tym nasz mózg będzie lepiej radził sobie ze stresującymi sytuacjami w życiu.  

Te atuty powinny Was przekonać do zabawy w samotności. Zwłaszcza, że obydwie części są kompaktowe, a ponieważ rozgrywka toczy się wewnątrz pudełka, nie musicie wcale siedzieć z nimi przy stole. Równie dobrze zagracie na łóżku, w samochodzie, albo nawet stojąc w kolejce do kasy!

To jak, podejmiecie wyzwanie?

 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Najlepsze gry solo

CARTAVENTURA: WINLANDIA. Interaktywna gra karciana  Wyobraź sobie, ze jesteś wikingiem. Wcielasz się w postać Leifa Eriksona i musisz udowodnić niewinność swojego ojca, słynnego Eryka Rudego,