Znane postaci z popkultury na kartach Boss Monstera!
Jak wiele wspólnego ze sobą ma gra Boss Monster z klasycznymi grami wideo i nie tylko?
Gra “Boss Monster” czerpie garściami, nie tylko ze świata klasycznych gier na komputery i konsole, sprzed kilku dekad, ale także z ogólnie pojętej popkultury i nowszych produkcji. Oto kilka nawiązań do znanych i lubianych hitów popkulturowych, czy znajdziesz inne wśród swojej talii?
Karta Talia Czarów/Skrytobójca
Grafika pochdząca z gry Assasin’s Creed II
Tajemniczy Skrytobójca, to nikt inny jak członek kultowych Assassynów, z uniwersum Assassin’s Creed! Pierwsza gra z tej serii zadebiutowała w listopadzie 2007 i opowiadała o krwawych, trwających od wieków zmaganiach pomiędzy zakonem tempariuszy, a bractwem asasynów. Do tej pory ukazało się ponad 15 gier, wrzucających nas w ten niesamowity świat. Mogliśmy zwiedzić, w różnych okresach historii ludzkości, takie sławne miejsca jak Jerozolimę, Wenecję, wyspy Karaibskie, Konstantynopol, Nowy Jork, Londyn, Rzym i wiele, wiele innych. Popularność produkcji Ubisoftu (wydawca gry) spowodowała, że z czasem przygody Assassynów mogliśmy także przeżyć dzięki książkom, komiksom, animacjom, czy nawet pełnometrażowym filmem z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Zdecydowanie bardziej polecamy gry, niż ten film!
Karta Talia Czarów/Przeciwczar
Kadr z filmu Harry Potter
A cóż to za postacie uczestniczą w walce na czary? Tak, to sam Harry Potter i mroczny Lord Voldemort! “Harry Potter” to seria siedmiu powieści fantasy autorstwa J.K. Rowling. Opowiada o świecie pełnym magii, czarów i wielkich czarodziejów. Były filmy, gry, sztuki teatralne – ten świat magiczny nadal żyje i rozwija się w kolejnych spin-offach (ważne słowo, zapamiętajcie!) jak np. filmach z serii “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Ale czy doczekamy się kolejnych, prawdziwych przygód, już dorosłego Harrego Pottera i jego przyjaciół?
Karta Przedmiot/Szaty inkwizytora
Monty Python. / fot. YouTube
Tutaj mamy bardziej luźne nawiązanie, bo jeśli sama Hiszpańska Inkwizycja to niesławna kościelna instytucja (w latach 1480-1820), to wybrana karta zapewne nawiązuje do kultowego skeczu brytyjskiej grupy komików “Monty Python“. Wspomniany fragment ukazał się w kultowym programie “Latający cyrk Monty Pythona” w latach 60-tych ubiegłego wieku. W skład grupy wchodziło sześciu rewelacyjnych komików: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin. Oprócz telewizyjnego programu, stworzyli także wiele filmów i przedstawień teatralnych. Żaden z członków grupy nie spodziewał się, że osiągnął taki sukces i będą znani na całym świecie. Po prostu, „Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!”
Autor: Wojciech Tarczyński, redaktor naczelny bloga Stare Konie
Artykuł sponsorowany przez grę “Boss Monster”.