Group 1555zxzxz

Wreszcie wakacje! Jakie gry warto wziąć w podróż?

Wreszcie wakacje! Jakie gry warto wziąć w podróż?

Jaka powinna być gra idealna na wakacje? Na pewno musi mieć małe pudełko, by wygodnie dało się ją spakować do walizki czy plecaka. Jej elementy także nie powinny zajmować wiele miejsca, bo w końcu fajnie byłoby też grać w trakcie podróży np. w pociągu czy samochodzie. No i bez dwóch zdań – musi być zabawna, by dostarczać nam kupę frajdy. Oto propozycje naszych gier, które sprawdzą się doskonale na wyjeździe uropowym i w plenerze.

Bystre Główki

muduko.com

Bystre główki to gra karciana, która ćwiczy pamięć i koncentrację. Zadaniem graczy jest zapamiętanie obrazków z zagrywanych kart oraz wymienienie ich w odpowiedniej kolejności. Brzmi banalnie, ale karty specjalne wprowadzają odpowiednią dawkę zamieszania i napięcia. Gra ma kieszonkowe wydanie i w trakcie rozgrywki zajmuje bardzo niedużo miejsca – ot, tyle co dwa stosy kart.

Gra z jajem

muduko.com

Licz Jajka, które pojawiają się w filmie, i zrób cięcie, gdy będzie ich co najmniej 5. Uważaj na zwariowaną obsadę, która wprowadza niemało zamieszania. Jaja gwarantowane!  Pełna śmiechu, dynamiki i emocji imprezowa gra karciana, która świetnie działa w każdym gronie. Gra z jajem ma wiele poziomów trudności i kilka wariantów, przez co nie znudzi się Wam zbyt prędko.

Smoothies

muduko.com

Z furgonetką pełną owoców zabierasz się do robienia najzdrowszych i najpyszniejszych smoothies dla kolejki spragnionych klientów. Wrzuć swoje owoce (kostki) do blenderów i wybierz najsmaczniejsze i najbardziej soczyste kombinacje. Gracz, który zrobi najwięcej pysznych smoothies, wygrywa! Smoothies to przyjemna i kolorowa wykreślanka, która umili Wam każdą podróż.

Na okrągło

muduko.com

Na okrągło to szalona gra słowna, w której staracie się jak najszybciej znaleźć na karcie obrazek na daną literę. Sprawdźcie swoją elokwencję i wyobraźnię. Przy rozgrywce wszyscy powinni mieć łatwy dostęp do stosu kart, więc w samochodzie czy pociągu niekoniecznie zda egzamin, ale już na kocu w parku czy na plaży będzie Wam się w nią grało fantastycznie. 

Szóstki

muduko.com

W grze Szóstki czeka na graczy sześć szybkich rund, które rozpalą szare komórki do czerwoności! W jednej rundzie gra zmusza do szablonowego myślenia, ale już w kolejnej do główkowania nad unikalnymi hasłami. Na zapisanie sześciu haseł do podanej kategorii jest tylko minuta. Nie będzie czasu na zastanowienie, co sprawia, że podane odpowiedzi regularnie wywołują salwy śmiechu. Kompaktowa i bardzo regrywalna pozycja dla fanów gier słownych.

 Kieszonkowy Bystrzak

muduko.com

Nowy pomysł na zabawę w państwa-miasta. Czy znasz jakiś sport na literę N? A może gada, pojazd lub słodycze? Bądź pierwszym, który poda nazwę pasującą do wylosowanego tematu i rozpoczynającą się na wskazaną literę. W Kieszonkowego Bystrzaka można grać na trzy sposoby, a uczestniczyć w zabawie może nawet 10 osób. Świetnie sprawdzi się nawet w trakcie jazdy samochodem!

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Gry karciane – najlepsze na wycieczkę!

Wakacje na całego, więc to idealny czas na wycieczki. Poza standardowymi punktami programu, odwiedzaniem nowych miejsc czy spacerami, warto na chwilę się zatrzymać  i zresetować głowę.

Po drugiej stronie gry

Nie miałem jeszcze w rękach gry książkowej, w której miałbym do czynienia z zabiegiem polegającym na używaniu * w przypadku końcówek rodzajowych. Nie spotkasz w