Group 1555zxzxz

Najlepsze gry na Zajączka!

Wielkanoc już tuż tuż, więc warto pomyśleć o drobnych upominkach dla domowników. Jak wiemy Zajączek najczęściej przynosi czekoladowe jajeczka i inne słodycze, ale naszym zdaniem jeszcze lepszym prezentem, który przetrwa znacznie dłużej niż tylko święta, są gry karciane. Propozycje, które znajdziecie w tym zestawieniu to lekkie, sympatyczne i nieduże gry – takie, które zarówno zmieszczą się do koszyczka, jak i nie zajmą także wiele miejsca na stole. A do tego będą doskonale bawić dzieci i dorosłych!

Gra z Jajem

gry na zajączka

Wielkanoc bez jajek? Nie do pomyślenia! A skoro tak, to na Waszych stołach nie może też zabraknąć prześmiesznej gry na spostrzegawczość. “Gra z Jajem” pozwala bawić się nawet w gronie 8 osób. Zasady są proste – jedna osoba w rundzie pełni funkcję Reżysera, odkrywając w szybkim tempie na jeden stos karty aktorów. Zadaniem reszty graczy jest trafienie w moment, w którym w filmie wystąpi przynajmniej 5 jajek. Ale uwaga – każda kura występująca po jajku na nim siada i staje się ono niedostępne, a każdy lis występujący po kurze, odstrasza ją i ponownie odsłania jajo. To jednak nie wszystko! W grze występuje bowiem znacznie więcej aktorów, a każdy z nich wprowadza nową, szaloną zasadę.

Do tego warto od razu pomyśleć o wielkanocnym dodatku, czyli “Pisance”! Dodaje ona kilka tematycznych gwiazd m.in. czekoladową kokoszę, wielkanocnego zajączka i tytułową pisankę. Jaja gwarantowane!

Sąsiedzi

Za oknem znów szaro i ponuro? To może chociaż na stole zagości więcej wiosny? “Sąsiedzi” to rywalizacyjna gra, w której dwójka graczy (lub drużyna) wciela się w hodowców królików lub owiec. Najpierw gracze na zmianę tworzą z kafli wspólną łąkę, a następnie kolejno próbują ułożyć na niej jak najwięcej swoich kafelków zwierząt. To prosta pod kątem zasad, ale satysfakcjonująca gra logiczna, która dzięki zmieniającej się co partię planszy nieprędko się znudzi.

Hotel pod pajęczą siecią

 

Wraz z wiosną budzą się z zimowego snu nie tylko zwierzęta, ale i owady. “Hotel pod pajęczą siecią” to przesympatyczna familijna gra o zakwaterowaniu owadów, w którą mogą zagrać już 5-latki, ale i dorośli w równym stopniu będą mieli z niej mnóstwo frajdy. Tytuł ten obraca się wokół mechaniki push your luck, czyli testowania swojego szczęścia, ale przyda się tu również i pamięć! Szczypta negatywnej interakcji podkręci emocje przy stole, a kolorowe grafiki wprowadzą w miły nastrój. Świetny prezent na Zajączka dla całej rodziny!

Wirus!

Nasz karciany bestseller, który od lat bawi graczy w różnym wieku. Będzie również świetnym prezentem z okazji Wielkanocy z uwagi na bardzo lekkie i przystępne zasady, emocjonującą rozgrywkę i kompaktowy format. W “Wirusa!” można grać z osobami w różnym wieku, a temat, choć kojarzy się z pandemią, tutaj potraktowany jest na wesoło – by wygrać należy skompletować ciało składające się z czterech zdrowych organów. Na przeciwników możemy rzucać karty wirusów oraz karty terapii wywołujące określone akcje. Z kolei na własne organy możemy zagrywać karty szczepionek, które likwidują wirusy i chronią je przed infekcjami.

Granie w pranie

Pranie kojarzy się tylko z nudnym obowiązkiem? Najwyraźniej nie znacie jeszcze naszego zabawnego tytułu na refleks i spostrzegawczość. “Granie w Pranie” pozwala wcielić się w superbohaterów, którzy muszą rozwiesić jak najwięcej prania na sznurku. Przeszkadzać im będzie złowrogi doktor Chmura, którzy przy użyciu kości pogody wprowadza do rozgrywki zamieszanie. Gra wyróżnia się przede wszystkim konstrukcją – w rozgrywce pudełko stanowi istotny element zabawy, gdyż to właśnie na jego ściankach gracze zawieszają drewnianymi klamerkami ubrania.

Rysostwory

rysostwory

A jakiś prezent dla czterolatka? Doskonałym wyborem, idealnym na Zajączka, będą “Rysostwory”. To malutka karcianka, ale zawierająca aż 9 trybów gry! Karty przedstawiają różne części ciała potworków. Te rysuje się własnoręcznie na kartce według określonych reguł. To nie tylko ćwiczenie motoryki małej, ale i świetny wstęp do nauki pisania oraz rysowania.

Znajdź Pluszaka

Z kolei dla jeszcze młodszych dzieci mamy prześliczną, kooperacyjną grę “Znajdź Pluszaka”. Jest to tytuł, w którym dzieci nie rywalizują ze sobą, tylko bawią się razem i wspólnie zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. To wyjątkowa propozycja dla najmłodszych graczy już od 3 roku życia. W dziecięcym pokoiku ukrył się pluszak – nie wiemy jaki, i nie wiemy gdzie. Każdy mały detektyw wybiera, co będzie celem jego poszukiwań i przykłada wybrany kafelek do kafelka rozwiązania. Jeżeli rysunki na odwrotach kafelków nie łączą się ze sobą, to trzeba szukać dalej. Jeżeli rysunki się łączą – znamy odpowiedź na pytanie!

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Gry karciane – najlepsze na wycieczkę!

Wakacje na całego, więc to idealny czas na wycieczki. Poza standardowymi punktami programu, odwiedzaniem nowych miejsc czy spacerami, warto na chwilę się zatrzymać  i zresetować głowę.

Po drugiej stronie gry

Nie miałem jeszcze w rękach gry książkowej, w której miałbym do czynienia z zabiegiem polegającym na używaniu * w przypadku końcówek rodzajowych. Nie spotkasz w