Group 1555zxzxz

Najlepsze gry dla dwóch osób

DRACULA vs VAN HELSING 

Gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy, wciągająca od samego początku już samym pudełkiem i ilustracjami, które przykuwają wzrok i obiecują ekscytującą, krwawą rozgrywkę. Wybierz, w kogo chcesz się wcielić – czy chce być okrutnym Draculą, czy profesorem Van Helsingiem, obrońcą ludzkich istnień. Stocz taktyczny pojedynek na śmierć i życie mieszkańców pięciu dzielnic – tu liczy się blef i odpowiednia strategia. Jest to tytuł idealny dla osób, które lubią klimaty grozy. 

 

Spór o Bór

Przepiękna dwuosobówka, z niepowtarzalnymi ilustracjami, w której dwóch dowódców będzie toczyć pojedynek o władanie nad Wielką Prapuszczą. Zbierz najlepszą drużynę zwierząt: do walki staną wiewiórki, niedźwiedzie, wilki, żubry, orły, borsuki rysie i inne wspaniałe stworzenia. Najważniejsza będzie tu taktyka, umiejętność przewidywania i planowania. Warto wiedzieć, że w grze są aż trzy warianty, dzięki czemu staje się ona jeszcze bardziej regrywalna.  

Sprawdź też Spór o bór 2: na tamę marsz 

 

W pył zwrot 

W ten tytuł zagracie z taką samą radością i we dwójkę, jak i w większą ilość graczy – gra przeznaczona jest nawet dla ośmiu osób! Pojedynek o władanie Prapuszczą został zakończony i teraz szykuje się wielka uczta, na którą trzeba dostarczyć dla nowego władcy pyłek kwiatowy. Wcielacie się więc w owady, które ten specyfik muszą dostarczyć. Będzie trzeba walczyć z konkurentami, wysyłać swoje owadzie wojska w bój, wykazać się dobrą strategią i blefem. No i zostaniecie oczarowani nietypowymi, steampunkowymi ilustracjami! 

 

Wielki straszny potwór 

Lubisz potwory? A może się ich boisz? Najlepiej je oswoić w najmilszy z możliwych sposobów! Namalujmy je! Ciekawe, jak będą wyglądać: czy twój potwór będzie mieć troje oczu, kudłate łapy i rogi? A może będzie okrągły jak piłka i kolczasty jak kaktus? Jest to gra typu roll & write, w której najpierw rzucamy kośćmi, a następnie dorysowujemy do naszego potwora wybraną część ciała. Gra uczy wyobraźni, podejmowania decyzji, strategii, bo trzeba tu zaplanować drogę do wygranej, przyda się też trochę szczęścia, jest świetnym pomysłem na prezent dla osób lubiących rysować.  

 

O kocie w kłopocie 

Gracze wcielają się  w małe kotki, które zasnęły w ciężarówce. Gdy się obudziły, znalazły się w nieznajomym miejscu i teraz muszą odnaleźć drogę do domu. Jednak nie jest to proste, ponieważ nie tak łatwo zaleźć swój dom w dużym mieście. Musisz wykazać się spostrzegawczością, koncentracją i dobrą pamięcią. Po drodze czekają na ciebie przygody, niespodzianki, ale i niebezpieczeństwa. Jest to gra familijna, świetnie działa na dwie osoby. Dzieci będą się wspaniale bawić w poszukiwania kociego domu, a dorośli na pewno nie będą się nudzić! 

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Gry karciane – najlepsze na wycieczkę!

Wakacje na całego, więc to idealny czas na wycieczki. Poza standardowymi punktami programu, odwiedzaniem nowych miejsc czy spacerami, warto na chwilę się zatrzymać  i zresetować głowę.

Po drugiej stronie gry

Nie miałem jeszcze w rękach gry książkowej, w której miałbym do czynienia z zabiegiem polegającym na używaniu * w przypadku końcówek rodzajowych. Nie spotkasz w