Myślicie, że jest ktoś, kto nigdy nie słyszał o jednorożcach? Ich motyw pojawia się w naszym życiu często już od wczesnego dzieciństwa. W końcu prawie każda mała dziewczynka chciała mieć własnego w swoim pokoju. Stworzenia te wielokrotnie występują się w baśniach, bajkach, czy nawet filmach dla starszej publiki.
Jak przedstawiane są jednorożce?
Zazwyczaj kreowane są na dumne, dostojne i przepięknie się prezentujące zwierzęta. Ich znakiem charakterystycznym jest mieniący się na środku czoła róg. Przyjmuje się, iż są stworzeniami magicznymi o wielkiej mocy i zdolnościach uzdrawiających. Są to również istoty niezwykle płochliwe, nieufne i trudne do spotkania. Jedynie osoby o prawdziwie czystych zamiarach i sercach mogą mieć to szczęście, by zobaczyć je na własne oczy.
Jednorożce w popkulturze
Magiczne stworzenia od wielu lat pojawiają się w dziełach kultury masowej. Wiedźmy, syreny, czy wilkołaki, to istoty dobrze znany ogółowi. Podobnie jest z jednorożcami, które stały się już nieodłącznym elementem popkultury. Znajdziemy je w wielu filmach, bajkach czy książkach. Począwszy od “My Little Pony”, poprzez “Harrego Pottera”, na “Wiedźminie” kończąc.
Jednorożce inaczej!
Stworzenia te nie zawsze są poważne, dumne i pełne wdzięku. Mają też swoje śmieszne wcielenie. Takie właśnie znajdziecie w naszej dwuosobowej grze „Jednorożce. Pojedynek w chmurach”. Ukazane są one tutaj w sposób bardzo humorystyczny. Szczerząc zęby, skaczą po chmurkach, co przekłada się na ograniczanie miejsca na planszy poprzez pozostawianą przez nie tęczę. Ich ruch jest specyficzny. Poruszają się analogicznie do ruchu skoczka szachowego. Gra kończy się w momencie, kiedy jeden z graczy nie będzie mógł wykonać żadnego ruchu.
Czemu są takie fajne?
Gra ta ma kilka atutów. Po pierwsze są to genialne, humorystyczne grafiki autorstwa Tomasza Larka. Po drugie autorem “Jednorożców” jest jeden z najpopularniejszych twórców gier, czyli Bruno Faidutti. Ponadto plansza jest modułowa. Układamy ją w dowolny sposób, wykorzystując 4 planszetki. Niewątpliwym plusem są proste zasady i niezależność językowa. Gra rozwija logiczne myślenie, uczy planowania swoich ruchów i odpowiedzi na krok przeciwnika. A jeżeli jeszcze lubicie rywalizację i negatywną interakcję, to śmiało sięgajcie po ten tytuł!
Jednorożce czekają na Was w sklepach!