Group 1555zxzxz

Plany wydawnicze 2021.

Plany wydawnicze 2021.

Przedstawiamy zapowiedzi planu wydawniczego do końca roku 2021. Zapraszamy do zapoznania się z długo wyczekiwanymi grami, jak również z zupełnie niespodziewanymi premierami.

Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda.

Autor: Wlad Watine
Ilustracje: Jules Dubost, Yann Valeani
1-4, 8+, 15-30 minut
Premiera: IVQ

Magiczna myszka wspina się na swój zaczarowany baczek i wyrusza ocalić świat z rąk potwora i jego sług. Wspólnie pomóżcie jej wykonać te zakręcona misję. Ghost Adventure to rodzinna gra zręcznościowa, w której zadaniem graczy będzie przeprowadzenie kręcącego się bączka przez kolejne misje na różnych planszach. Przeskakujcie na wyższe poziomy i ponad przeszkodami, manewrujcie bączkiem pomiędzy planszami i uważajcie na pułapki. Gra zawiera 56 różnych misji: w tym wariant solo i komiks fabularny.

muduko.com

Holi: Festiwal Kolorów.

Autor: Julio E. Nazario
Ilustracje: Vincent Dutrait
2-4, 10+, 20-40 minut
Premiera: IVQ 2021

Nadszedł czas kolorowej radości! Każdej wiosny tłumy gromadzą się podczas jednego z najważniejszych i najradośniejszych świat hinduistycznych. Wraz ze swoimi przyjaciółmi wmieszaj się w tłum i rzucaj proszkiem gulaal na nich i na innych uczestników festiwalu. Mierz wysoko i staraj się, by kolorowy pył opadł na jak najwięcej osób. Holi to czas radosnego psocenia i przyjacielskiej rywalizacji. Holi: Festiwal Kolorów to wyjątkowa abstrakcyjna gra logiczna zawierająca mechanikę area control. Zadaniem graczy będzie zagrywanie kart akcji i rozrzucanie swoich żetonów koloru po planszy. Przepiękne ilustracje, trójwymiarowa plansza i zmienne zasady gry to to, co wyróżnia Holi najbardziej.

muduko.com

W co się ubrać? Polskie wydanie gry What to wear?

Polska nazwa: W co się ubrać? Gra manualna
Autor (mechanika + ilustracje): wydawnictwo Kang Hsuan
Wiek: 4+, 2-4 graczy, 20 minut
Premiera: sierpień 2021

Wśród zwierzaków poruszenie:
„Co założyć mam na siebie?”
Bo to przecież nie wypada,
Strój mieć gorszy od sąsiada!
Zostań stylistą zwierzaków!

Zwierzaki urządzają pokaz mody. Ale co mają na siebie włożyć? Na szczęście strojów mają do wyboru, do koloru! Karta na środku stołu wskaże Wam, jak dobrać kolory najmodniejszej kreacji. Przy użyciu kolorowych plastikowych przysłon odtwórzcie wskazany wzór. Jest jednak pewien haczyk: czasem kolory trzeba odpowiednio pomieszać! Gra zapewnia atrakcyjną formę nauki łączenia i mieszania kolorów i wzorów, a także kilka poziomów trudności, dzięki czemu jest odpowiednia dla różnych grup wiekowych. Wspiera rozwój motoryki małej.

muduko.com

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party.

Polska nazwa: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna
Autor (mechanika + ilustracje): wydawnictwo Kang Hsuan
Wiek: 4+, 2-4 graczy, 20 minut
Premiera: sierpień 2021
Czas na imprezkę! Zaproście wszystkie wesołe i sympatyczne stworki z okolicy na przyjęcie urodzinowe. Wystarczy porozsyłać zaproszenia. Jednak w przypadku stworów nie jest to takie łatwe! Każdy stworek ma bowiem swój tajny kod, który odczytać można jedynie dotykiem.
Sprawdź się i bez użycia wzroku spróbuj rozesłać jak najwięcej zaproszeń. Stworki nie mogą już się doczekać przyjęcia!
Ta gra to doskonałe ćwiczenie sensoryki i możliwość integracji z osobami, które nie mogą korzystać ze zmysłu wzroku.
Pracujemy nad tym, by gra była dostosowana do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

muduko.com

Hotel pod pajęczą nicią. Polskie wydanie gry Insect Hotel

Autorzy: Dennis Kripps, Christian Kruchten
Ilustracje: Gediminas Akelaitis
Wiek: 5+, 2-4 graczy, 15 minut
Premiera: lipiec 2021

ROBACZKOWY HOTELOWY BLUES
Weź dwie muchy pod skrzydła, ze dwie pszczoły też weź
Kropla miodu je nęci, a karaluch już nie
Olaboga! Wnet gości spotka okrutny kres:
Idzie pająk po ścianie, zrobi skok i je zje!

Postarajcie się jak najszybciej zakwaterować swoich oślizgłych i pełzających hotelowych gości. Jeśli owady nie przyjdą do hotelu same, możecie użyć miodu, aby je zwabić. Musicie się jednak wystrzegać wiecznie głodnego, żarłocznego karalucha, który będzie próbował ukraść słodki poczęstunek. Zachowajcie czujność i miejcie oczy szeroko otwarte, ponieważ przerażający pająk może wystraszyć gości z hotelu!
Kto pierwszy zabukuje wszystkie miejsca w hotelu, wygrywa!

muduko.com

Planszowi kurierzy. Polskie wydanie gry Rechen Kapitan.

Autor: Reiner Knizia
Ilustrator wersji polskiej: Artur Nowicki
5-8 lat, 1-4 graczy, 15 minut
Premiera: wrzesień 2021
Czy wiesz ile gier może przewieźć kurier? Albo ile ich jest w stanie pomieścić statek?
Wciel się w członka ekipy logistycznej i rozplanuj dostawę gier planszowych dla dzieci z całego świata. Familijna gra, która pozwala rozwinąć kompetencje matematyczne takie jak odejmowanie, dodawanie i logiczne myślenie.
Pomaga przy tym również obudzić w dziecku ciekawość w poznawaniu różnorodności świata. Gra zawiera kilka trybów rozgrywki i możliwość grania samemu, by móc rozwijać niezależność dziecka.

 muduko.com

Postaw klocka

Autor: Paweł Świstek
Ilustracje: Roman Kucharski
2-6, 12+, 25 minut
Premiera: lipiec 2021

Szalona rywalizacyjno-kooperacyjna gra zręcznościowa polskiego autora.
Kto jest najlepszy w te klocki? Zmierzcie się z szalonymi wyzwaniami, które wystawią na próbę Waszą cierpliwość, precyzję i opanowanie! Budujcie zwariowane konstrukcje i wierzcie, nie jest to łatwe zadanie. W tej grze jest ostra rywalizacja, ale często będziecie zmuszeni współpracować. Niektóre budowle stawiacie indywidualnie, ale większość to zadania drużynowe.

muduko.com

Mix Tura.

Autor: José Manuel Fernández Aguilera
Ilustracje: Ana Marco
8+, 4-10 graczy, 20 minut
Premiera: czerwiec 2021

Zwariowana gra imprezowa pełna eliksirów, trucizn, czarów i niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Wciel się w jednego z goblinów i testuj przygotowane przez wiedźmę mikstury. Co rundę dobieraj kartę i razem z innymi goblinami wykonujcie zawarte na niej polecenia. Uważajcie na trucizny, które zmienią Was w duchy. Ostatni żywy goblin wygrywa grę, a w nagrodę może posprzątać cały ten bajzel.

muduko.com

Polska edycja gry Schotten-Totten / Battle Line

Autor: Reiner Knizia
Ilustrator wersji polskiej: Piotr Sokołowski
8+, 2 graczy, 20-30 minut
Premiera: wrzesień 2021

Nowe polskie wydanie jednej z najlepszych gier Reinera Knizii. Karciana gra dwuosobowa, w której gracze staną po dwóch stronach konfliktu. W gry zadaniem gracza będzie umiejętne stworzenie formacji, która będzie w stanie pokonać siły przeciwnika znajdujące się po przeciwnej stronie. Polska edycja przeniesie graczy do baśniowego świata zwierząt.

muduko.com

PARAGRAFÓWKI

Koszmar Alicji w Krainie Czarów.

Ilustracje: Kev Crossley
520 paragrafów
Premiera: IVQ 2021

Kilka lat po wydarzeniach z Alicji w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra Alicja wraca do Krainy Czarów i zostaje wezwana do ocalenia świata kart do gry i gadających zwierząt przed coraz bardziej szaloną Królową Kier. Ale nie wszystko jest takie, jakie wygląda na pierwszy rzut oka w zmieniającym się świecie snów. Wkrótce Alicja będzie musiała walczyć, aby uchronić się przed koszmarem, który szybko przejmuje królestwo.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by się stało, gdyby Alicja nie wypiła z butelki z napisem „Pij mnie” lub gdyby nie dołączyła do Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susły na herbatę? Teraz możesz się dowiedzieć.
W Koszmarze Alicji w Krainie Czarów TY decydujesz, którą trasę Alicja powinna wybrać, jakie niebezpieczeństwa ryzykuje, i z którym dziwnym mieszkańcem Krainy Czarów będzie walczyć. Ale uważaj – to, czy Alice odniesie sukces w swojej misji, czy też spotka tragiczny koniec, gdy koszmar będzie się nasilał, będzie zależeć od wyborów, których dokonasz.
Czy jesteś gotowy, aby wrócić do króliczej nory?

muduko.com

Nikczemny Czarnoksiężnk z Krainy Oz.

Autor: Johnatan Green
Ilustracje: Kev Crossley
850 paragrafów
Premiera: IVQ 2021

Nikczemny Czarnoksiężnik z Krainy Oz to portal do Cudownej Krainy Oz, w którym wcielasz się w jednego z bohaterów znanych z Czarnoksiężnika z Krainy Oz autorstrwa L. Franka Bauma, którzy rozpoczynają nową i niebezpieczną misję, gdy ponownie zostali wezwani do ocalenia świata.
Ścigana przez skrzydlate małpy Złej Czarownicy z Zachodu i jej przyjaciele – Strach na Wróble, Blaszany Drwal i Lew – Dorotka Gale wyrusza do Szmaragdowego Miasta. Będąc otoczonym przez wrogów ze wszystkich stron, czy odkryjesz sekrety Nikczemnego Czarnoksiężnika z krainy OZ?
TY decydujesz, którą drogę wybrać, jakie niebezpieczeństwa zaryzykować, i z którym dziwnym mieszkańcem Oz do walki. Ale uważaj – to, czy odniesiesz sukces w swojej misji, czy spotkasz tragiczny koniec, gdzieś poza tęczą, będzie zależeć od wyborów, których dokonasz. Czy jesteś gotowy, aby wrócić do Oz?

 muduko.com

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Gry karciane – najlepsze na wycieczkę!

Wakacje na całego, więc to idealny czas na wycieczki. Poza standardowymi punktami programu, odwiedzaniem nowych miejsc czy spacerami, warto na chwilę się zatrzymać  i zresetować głowę.

Po drugiej stronie gry

Nie miałem jeszcze w rękach gry książkowej, w której miałbym do czynienia z zabiegiem polegającym na używaniu * w przypadku końcówek rodzajowych. Nie spotkasz w