Group 1555zxzxz

Na okrągło. O spostrzegawczości

Na okrągło o spostrzegawczości

Koncentracja i spostrzegawczość to umiejętność skupienia uwagi na konkretnych czynnościach. Już od małego dziecka zaczynamy uczyć się kojarzenia faktów, aby w dorosłym życiu lepiej radzić sobie z takimi czynnościami jak, chociażby czytanie i pisanie. Zapraszamy Was w wyprawę po świecie szczegółów!

Jak ćwiczyć spostrzegawczość?

Wydaje się pozornie prostą czynnością, jednak wiele ludzi ma problem ze skupieniem się na jednej rzeczy. Kto z nas nie grał w dzieciństwie w proste wyszukiwanki różnic na obrazkach? A może coś bardziej skomplikowanego i szukanie konkretnego obiektu na obrazku? Co by to nie było, zebraliśmy dla Was kilka rad w formie infografiki, gdzie znajdziecie jak w prostych krokach zwiększyć swoją spostrzegawczość!

  Proste kroki do zwiększenia spostrzegawczości

Rzuć na to okiem-czyli garść ciekawostek na około oczu

Okulary to obiekt, który nie tylko ma za zadanie chronić oczy, ale pomóc osobą ze słabszym wzrokiem widzieć lepiej. A co powiecie na to, aby okulary trochę zwiększyć? W grudniu 2004 roku, niejaki Errold Jessunur stworzył największe okulary na świecie! Całkowita szerokość tych okularów to 194cm!

Czy zastanawialiście się kiedyś ile kolorów widzi ludzkie oko? Ludzkie oko jest w stanie rozróżnić od 256 tysięcy do prawie 16 milionów! Co więcej samych szarości jest około 500! Są jednak barwy, któych ludzkie oko nie będzie w stanie dostrzec np. ultrafiolet.

Wiecie jaki kolor oczu był pierwszy? A może zastanawialiście się kiedyś, który z nich jest najpopularniejszy wśród populacji? Na te dwa pytania można odpowiedzieć razem, bowiem pierwotnym kolorem oczu u ludzi jest kolor brązowy! Jednocześnie brązowe oczy występują najczęściej wśród populacji.

Ilustratorka, której ilustracje zachęcają do ćwiczenia spostrzegawczości

Elena Prette to artystka urodzona w 1983 w Monzie we Włoszech, gdzie się wychowała i ukończyła liceum artystyczne. Na początku swojej kariery postanowiła skupić się na bajkowych ilustracjach dla dzieci. Podczas studiów w Mediolanie poznała włoskiego projektanta gier planszowych – Spartaco Albertarellego, który odpowiedzialny jest za takie tytuły jak Kaleidos, Na okrągło, Coyote i tak narodziła się współpraca, która twa do dziś.

Jej prace są szczególne. Baśniowy styl połączony z ogromną szczegółowością i żywymi kolorami. Dlatego marki tak chętnie wykorzystują je w swoich reklamach (np. Lavazza).

Jednak Elena Prette to artystka, która chętnie dzieli się swoimi pracami za darmo, które tworzy autonomicznie dla czystej przyjemności.

 Więcej o samej autorce jak i jej pracach możecie przeczytać na blogu.

Zadanie 1

Kto nigdy nie bawił się w wyszukiwanie przedmiotów na ilustracji? To świetna zabawa, którą każdy kojarzy. Czy jesteś w stanie odnaleźć na karcie Kaleidosa kilka rzeczy z naszej listy?

Zadanie 2

Specjalnie dla Was udostępniamy nasze karty do Gry Sherlook. Czy potraficie wytężyć wzrok i odnaleźć wszystkie róznice na podanych obrazkach? Przygotowaliśmy dwa poziomy trudności. Pochwalcie się swoim wynikiem na social mediach z oznaczeniem Muduko!

A tutaj mamy trochę trudniejszy poziom!

Artykuł sponsorowany przez grę „Na okrągło”.

Na okrągło

Zobacz inne wpisy

Aktualności

Premiera gry „Ryki Afryki”

Każdego roku organizowana jest Letnia Parada, podczas której prezentują się pięknie udekorowane i uzbrojone drużyny afrykańskich zwierząt. Celem Twoim i Twoich przeciwników jest takie skompletowanie