Group 1555zxzxz

Na okrągło. O spostrzegawczości

Na okrągło o spostrzegawczości

Koncentracja i spostrzegawczość to umiejętność skupienia uwagi na konkretnych czynnościach. Już od małego dziecka zaczynamy uczyć się kojarzenia faktów, aby w dorosłym życiu lepiej radzić sobie z takimi czynnościami jak, chociażby czytanie i pisanie. Zapraszamy Was w wyprawę po świecie szczegółów!

Jak ćwiczyć spostrzegawczość?

Wydaje się pozornie prostą czynnością, jednak wiele ludzi ma problem ze skupieniem się na jednej rzeczy. Kto z nas nie grał w dzieciństwie w proste wyszukiwanki różnic na obrazkach? A może coś bardziej skomplikowanego i szukanie konkretnego obiektu na obrazku? Co by to nie było, zebraliśmy dla Was kilka rad w formie infografiki, gdzie znajdziecie jak w prostych krokach zwiększyć swoją spostrzegawczość!

  Proste kroki do zwiększenia spostrzegawczości

Rzuć na to okiem-czyli garść ciekawostek na około oczu

Okulary to obiekt, który nie tylko ma za zadanie chronić oczy, ale pomóc osobą ze słabszym wzrokiem widzieć lepiej. A co powiecie na to, aby okulary trochę zwiększyć? W grudniu 2004 roku, niejaki Errold Jessunur stworzył największe okulary na świecie! Całkowita szerokość tych okularów to 194cm!

Czy zastanawialiście się kiedyś ile kolorów widzi ludzkie oko? Ludzkie oko jest w stanie rozróżnić od 256 tysięcy do prawie 16 milionów! Co więcej samych szarości jest około 500! Są jednak barwy, któych ludzkie oko nie będzie w stanie dostrzec np. ultrafiolet.

Wiecie jaki kolor oczu był pierwszy? A może zastanawialiście się kiedyś, który z nich jest najpopularniejszy wśród populacji? Na te dwa pytania można odpowiedzieć razem, bowiem pierwotnym kolorem oczu u ludzi jest kolor brązowy! Jednocześnie brązowe oczy występują najczęściej wśród populacji.

Ilustratorka, której ilustracje zachęcają do ćwiczenia spostrzegawczości

Elena Prette to artystka urodzona w 1983 w Monzie we Włoszech, gdzie się wychowała i ukończyła liceum artystyczne. Na początku swojej kariery postanowiła skupić się na bajkowych ilustracjach dla dzieci. Podczas studiów w Mediolanie poznała włoskiego projektanta gier planszowych – Spartaco Albertarellego, który odpowiedzialny jest za takie tytuły jak Kaleidos, Na okrągło, Coyote i tak narodziła się współpraca, która twa do dziś.

Jej prace są szczególne. Baśniowy styl połączony z ogromną szczegółowością i żywymi kolorami. Dlatego marki tak chętnie wykorzystują je w swoich reklamach (np. Lavazza).

Jednak Elena Prette to artystka, która chętnie dzieli się swoimi pracami za darmo, które tworzy autonomicznie dla czystej przyjemności.

 Więcej o samej autorce jak i jej pracach możecie przeczytać na blogu.

Zadanie 1

Kto nigdy nie bawił się w wyszukiwanie przedmiotów na ilustracji? To świetna zabawa, którą każdy kojarzy. Czy jesteś w stanie odnaleźć na karcie Kaleidosa kilka rzeczy z naszej listy?

Zadanie 2

Specjalnie dla Was udostępniamy nasze karty do Gry Sherlook. Czy potraficie wytężyć wzrok i odnaleźć wszystkie róznice na podanych obrazkach? Przygotowaliśmy dwa poziomy trudności. Pochwalcie się swoim wynikiem na social mediach z oznaczeniem Muduko!

A tutaj mamy trochę trudniejszy poziom!

Artykuł sponsorowany przez grę “Na okrągło”.

Na okrągło

Zobacz inne wpisy

Po drugiej stronie gry

Gry karciane – najlepsze na wycieczkę!

Wakacje na całego, więc to idealny czas na wycieczki. Poza standardowymi punktami programu, odwiedzaniem nowych miejsc czy spacerami, warto na chwilę się zatrzymać  i zresetować głowę.

Po drugiej stronie gry

Nie miałem jeszcze w rękach gry książkowej, w której miałbym do czynienia z zabiegiem polegającym na używaniu * w przypadku końcówek rodzajowych. Nie spotkasz w